تبلیغات
زنده باد ایران - دانلود ترفند / خرید بازی diablo iii
زنده باد ایران
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


درود
نظر یادتون نره

مدیر وبلاگ : mohammad
مطالب اخیر
نویسندگان

رژیم منحوس صهیونیسیتی چندی است به پشتوانه ارباب خود ایالات متحده زمزمه‌های حمله به تاسیسات هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران را مطرح می‌کند اما از این مساله غافل است که هرگونه حمله علیه ایران نابودی این رژیم و‌آوارگی مردم به اصطلاح بدون سرزمین را رقم خواهد زد.

در اوج بحران اقتصادی جهانی و دامنه دار شدن اعتراضات مردم به نظام‌های کاپیتالیستی غربی و مستاصل شدن این دولت‌ها در کنار تحولات بهار عربی و بیداری اسلامی که به گونه‌ای در اعتراضات مردمی در سرزمین‌های اشغالی نیز خود را نمایان کرده است، اسراییل موجودیت خود را بار دیگر در خطر می‌بیند و این پیش‌بینی امام (ره) که گفته بودند اسراییل باید نابود شود را قریب الوقوع احساس می‌کند. دیگر حمایتی از این رژیم در کار نخواهد بود تا بتواند سیاست‌های خصمانه خود را پیگیری کند و این مساله موجبات نگرانی سران این رژیم را فراهم آورده است. فشارهای وارده به این رژیم راهی جز تداوم جنگ و درگیری را برایشان باقی نگذاشته و به قول مولوی "هر کسی کو دور ماند از اصل خویش / بازجوید روزگار وصل خویش"  خواهان بازگشت به خباثت گذشته و راه‌اندازی جنگی جدید این بار علیه جمهوری اسلامی ایران است.

ایران-هسته ای

این مساله را می‌توان در اظهارات وزیر دفاع و رییس این رژیم به خوبی مشاهده کرد که متاسفانه مستمک خود را نیز اظهارات نامعقول و دوگانه مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار داده‌اند. طرح ترور فرماندهان سپاه در کنار مباحث دروغین مربوط به ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا همگی کمک کاری برای رژیم صهیونیستی شده است تا بتواند حمله‌ای به اصطلاح پیش‌دستانه علیه ایران سامان دهد. این اقدامات و اظهارت نابخردانه نیازی به پاسخگویی از سوی ایران ندارد؛ چراکه برخی از سران این رژیم همان ابتدا آن را عملی اشتباه و حماقت توصیف کرده اند.

یکی از مقامات این رژیم هرگونه حمله اسراییل را عملی اشتباه تلقی کرده و آن را عاملی دانسته که منطقه را صد سال در بحران فرو می برد.

این اظهارات نابخردانه که از سوی رییس رژیم صهونیستی برای دومین بار نیز مطرح شده است مورد مخالفت جدی کشورهای جهان قرار گرفته است. در این راستا وزیر امور خارجه روسیه خواستار از سرگیری مذاكرات ایران و گروه 1+5 شده و تاكید كرده است كه حمله نظامی احتمالی علیه ایران یك اشتباه بزرگ با عواقب غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود. سرگئی لاوروف ـ وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به لفاظی‌های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران گفت: اقدام نظامی علیه ایران یك اشتباه بزرگ با عواقب غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود. نباید از راه‌حل نظامی برای حل مساله هسته‌یی ایران استفاده كرد چراکه درگیری‌ها در همسایه‌های ایران یعنی افغانستان و عراق موجب رنج مردم و تعداد تلفات بالا شده است.

در همین زمینه مسكو تاكید دارد كه هیچ‌گونه شواهد قابل قبولی كه حاكی از نظامی بودن برنامه هسته‌یی ایران باشد وجود ندارد.

همه می دانند که اسرائیل در آرزوی تضعیف قدرت ایران است و در این راستا سعی می کند به هر طریقی که شده (حتی جنگ) اهداف خود را عملی نماید. اما می توان گفت که آرزوی اسرائیل برای حمله به ایران و بمباران مراکز هسته ای ایران نظیر آنچه که در سال 1981 و در عراق انجام داد تنها یک آرزوی واهی و بدون پشتوانه است که اسرائیل هیچوقت نمی تواند آنرا عملی نماید. پنج دلیل وجود دارد که هر گونه حمله ای به ایران از سوی اسرائیل شکست می خورد

از سویی دیگر رئیس اسبق موساد بنیادگرایان مذهبی یهودی در اراضی اشغالی را خطر واقعی موجود علیه رژیم صهیونیستی خوانده و گفته است: خطری كه موجودیت اسرائیل را تهدید می‌كند، برنامه‌های هسته‌ای ایران نیست، بلكه افزایش تندروهای دینی در جامعه اسرائیل است. خطر واقعی علیه اسرائیل از درون آن نشات می‌گیرد و این خطر همان افراط‌گرایی یهودیان است.

اتهامات و تهدیدات سران رژزیم صهیونیستی در شرایطی علیه ایران مطرح مکی وشد که حتی در داخل اراضا اشغالی نیز مخالفت‌هایی را در پی داشته است. شرایط امروز جهانی نیز به لحاظ مسیل اقتصادی اتحادیه اروپا نیز به نفع این رژیم نیست و این رژیم را در حمله به ایران در بن‌بست قرار می دهد. از سوی دیگر توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران در بعد امنیتی و دفاعی به حدی است که هرگونه حمله‌ای برای رژیم اسراییل دارای تبعات سنگینی خواهد بود و نابودی این رژیم غاصب را در پی خواهد داشت.

انچه واضح است این مقوله است که چنین حمله ای بطور حتم پیامدهای بدی خواهد داشت و تمامی معادلات سیاسی، نظامی وامنیتی خاورمیانه، حساس ترین منطقه جهان را بر هم می زند. اما سران اسرائیل قصد دارند با استفاده از سیاست تزریق ترس و نگرانی به افکار عمومی ایران ضعف نظامی و سیاسی خود را پنهان کنند چرا که از توان لازم برای حمله به ایران برخوردار نیستند و می دانند که در صورت بروز هرگونه حرکت نسنجیده ای در پیشدستی برای حمله نظامی به ایران خود بازنده جنگ با ایران می شوند. در واقع می توان اینطور پیش بینی کرد که اصلا حمله غافلگیرانه وجود ندارد و سران اسرائیل فقط قصد دارند از این طریق فشارهای روانی در درون ایران را افزایش داده تا بلکه به این امید بتوانند خللی در اراده دولت و ملت ایران در خصوص ادامه فعالیت‌های هسته ای بوجود آورند. اقدامی که در طول 30 سال گذشته به انحاء مختلف ادامه داشته اما نتیجه‌ای حاصل نشده است.

ایران کا پرچم

همه می دانند که اسرائیل در آرزوی تضعیف قدرت ایران است و در این راستا سعی می کند به هر طریقی که شده (حتی جنگ) اهداف خود را عملی نماید. اما می توان گفت که آرزوی اسرائیل برای حمله به ایران و بمباران مراکز هسته ای ایران نظیر آنچه که در سال 1981 و در عراق انجام داد تنها یک آرزوی واهی و بدون پشتوانه است که اسرائیل هیچوقت نمی تواند آنرا عملی نماید. پنج دلیل وجود دارد که هر گونه حمله ای به ایران از سوی اسرائیل شکست می خورد. در این زمینه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که افشای وجود سیاستی هماهنگ و محرمانه در اسرائیل برای حمله به ایران بیش از این که جنبه واقعی داشته باشد، ماحصل کش‌مکش‌های درونی اسرائیل است، به گونه‌ای که نتانیاهو از «یرام کوهین»، رئیس کنونی شاباک خواسته که تحقیقات گسترده‌ای با حفظ گزارش‌های سری اسرائیل انجام دهد تا مشخص شود، چه کسی عامل اصلی افشای این اطلاعات بوده است. گزارش سری اسرائیل حاکی از آن است که ترتیب، رده‌بندی و آموزش نیروهای نظامی لازم برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، تنها روی کاغذ است و تازه قصد آن بوده که وارد مرحله اجرا شود که با این فضای اخیری که پیش آمده، برگه‌ها همگی به هم خورده‌ و باید از اول ترتیبات آن چیده شود. در همین راستا، «یوسی یاشوا»، روزنامه‌نگار روزنامه یدیعوت آحارونوت، در این باره نوشته است: در صورتی که اسرائیل حمله نظامی به ایران را آغاز کند، باید خود را برای اسارت دست‌کم ده خلبان اسیر شده در ایران آماده کنیم. این بار دیگر، سخن اسارت یک سرباز اسرائیلی در نوار غزه نیست، بلکه قصه ایران کاملا فرق می‌کند. به رغم این که اسرائیل توانست از خبرگی و توانایی‌هایش برای حمله به عراق و سوریه استفاده کند، ولی درباره ایران وضعیت کاملا متفاوت است. اسرائیل برای حمله به ایران، مجبور است، شمار بیشتری جنگنده ـ که احتمالا بیشتر جنگنده‌هایی که اسرائیل دارد  شامل می‌شود ـ استفاده کند؛ افزون بر آن، بیشتر تأسیسات هسته‌ای ایران در مواضعی کاملا امن محصور شده و با رادارها و سامانه‌های تدافعی پیشرفته‌ای محافظت می‌شوند و همین، باعث می‌شود نه تنها نتوانیم تأسیسات هسته‌ای ایران را کاملا ویران کنیم، بلکه درگیر جنگی طولانی مدت و چند ساله خواهیم شد.

گزارش سری اسرائیل حاکی از آن است که ترتیب، رده‌بندی و آموزش نیروهای نظامی لازم برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران، تنها روی کاغذ است و تازه قصد آن بوده که وارد مرحله اجرا شود که با این فضای اخیری که پیش آمده، برگه‌ها همگی به هم خورده‌ و باید از اول ترتیبات آن چیده شود

«آری شافیت» نیز در روزنامه هاآرتص، می‌نویسد: اسرائیل به هیچ وجه آمادگی ندارد که خود را برای یک حمله نظامی به ایران آماده کند. وی از مقام‌های اسرائیلی می‌پرسد: آیا دولت اسرائیل توانسته از پس مشکلات درونی خود برآید، یا بحث اشغال و اشغالگری را پایان دهد و از امنیت مرزهایش مطمئن شود که هم‌اکنون به فکر جنگی تازه افتاده است؟ آیا جبهه داخلی خود را برای انجام چنین کاری آماده کرده است؟ آیا اسرائیل آمادگی دارد با رخدادهایی به مراتب شدیدتر و سخت‌تر ـ که احتمالا از زمان راه‌اندازی رژیم صهیونیستی آن در سال 1948 تا کنون سابقه نداشته است ـ مقابله کند؟

وی در پایان مطلب خود را این گونه به پایان می‌رساند که نتانیاهو و باراک هیچ کدام مطالعات جدی برای انجام چنین حمله‌ای انجام نداده‌اند، بلکه همه اطلاعات آنها مبنی بر این پندار است که: اگر به ایران حمله کنیم، بازتاب آن تنها دراماتیک خواهد بود و وارد یک جنگ رو در رو با ایران نخواهیم شد؛ یعنی تنها باید شاهد حمله نظامی حماس و حزب‌الله باشیم، ولی اگر حمله را به تعویق بیندازیم، مجبوریم در کنار کشوری زندگی کنیم که از امکانات هسته‌ای بالایی برخوردار است و می‌تواند زندگی ما را تا ابد تغییر دهد و حتی زمان بقای ما را کوتاه کند. 

با این تفاصیل به خوبی مشهود است که این رژیم نه‌تنها توان حمله به ایران را ندارد بلکه از درون نیز در این زمینه با اختلافاتی مواجه است. ضمن اینکه هرگونه حمله به اصطلاح پیش‌دستانه‌ای نابودی این رژیم را در ژی خواهد داشت. پس در نتیجه حمله به ایران در حد یک بلوف سیاسی است که نباید آن را جدی گرفت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
          
یکشنبه 22 آبان 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیUp Page